Są niezwykle popularne na całym świecie ograniczając dostęp do obszaru objętego ochroną.
W powszechnym użyciu są dwa rodzaje kart zbliżeniowych: karty 125 kHz i 13,56 MHz.
Dla zwykłego użytkownika poza ceną niczym się nie różnią, mają ten sam rozmiar i dają sygnał po zbliżeniu do kompatybilnegoczytnika. Jedne z nich otworzą drzwi zastępując tradycyjny klucz, zidentyfikują użytkownika inne otworzą bramkę w metrze, w siłowni, klubie fitness, szlaban na parkingu, czy umożliwią korzystanie z komunikacji miejskiej, biblioteki, stołówki.
Jednak poza częstotliwością na jakiej pracują różnice pomiędzy kartami 125 kHz i karty 13,56 MHz. są znaczne, szczególnie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i możliwość sklonowania lub skopiowania karty przez osoby trzecie.
To powody dla których to rodzina kart MIFARE znajduje większe i szersze zastosowanie w systemach kontroli dostępu, wymagających wyższego poziomu bezpieczeństwa, a standard MIFARE DESFire to obecnie jeden z najwyższych dostępnych standardów bezpieczeństwa kart.
Wszystkie karty kontroli dostępu mogą być zadrukowane dowolną grafiką, spersonalizowane danymi użytkownika, takimi jak imię, nazwisko i zdjęcie czy wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak hologramy, które utrudniają ich fałszowanie.
Rozwój technologii spowodował, że karty plastikowe do kontroli dostępu są coraz częściej zastępowane są przez smartfony.
Dlatego nikt nie zastanawia się czy, tylko kiedy nastąpi ich exodus
Do góryDziała na rynku od ponad 27 lat. Należy do czołowych polskich producentów kart plastikowych: magnetycznych, zbliżeniowych, z kodem kreskowym oraz innych zgodnych z zamówieniami Klientów.
05-300 Wólka Mińska ul. Olszowa 5
biuro@cartpoland.pl